Які гриби ростуть взимку? Лютий 2024 – грибні знахідки Київщини

Поделиться!

Холодна пора року не дає приводу сумувати грибникам, адже навіть взимку можна знайти цікаві їстівні та неїстівні гриби. Ось три з них, які можна зустріти в Україні взимку, звичайно за умови того, що на вулиці нема сильних морозів, а ґрунт не засипаний снігом.

Сьогодні, 13 лютого 2024, в Києві було потепління (аж до 10 градусів тепла). Тому, скориставшись такою нагодою, я вирушила у найближчий лісопарк.

І подивіться, що я там знайшла:

Тубарія зимова (Tubaria furfuracea, тубария отрубистая)

Цей гриб росте з листопада по лютий на ґрунті, гнилій деревині, опалому листі, але більш за все полюбляє тирсу. Тому я знайшла їх саме там, де восени зпиляли дерева. Ці гриби люблять рости великими групами. І завдяки їх кольору їх видно здалека.


Тубарія зимова не їстівна, але й не отруйна.

Зимовий опеньок (фламуліна оксамитовоніжкова, Flammulina velutipes)

Цей гриб росте з грудня по лютий на стовбурах дерев, пнях, а також на опалому листі. Він має невелику шапку (до 10 см) жовтого або коричневого кольору, яка з часом стає опуклою. Ніжка тонка та висока (до 10 см), жовтого або коричневого кольору. Зимовий опеньок (фламуліна) їстівний та має приємний смак. Його можна вживати в їжу смаженим, маринованим або сушеним.

Фламуліна (зимові опеньки) відрізняється від ту барії тим, що її шапинки більш яскраві і блискучі, а ніжна ближче до низу має інший колір, ніж біля шапинки, і тому її називають оксамитовоніжковою. Зимові опеньки ростуть зазивчай великою купкую на деревині і ніколи – поодинці. І цих купок зазвичай небагато – одна чи дві. Але в цій купці може буди дуже багато грибів, які зрослися ніжками, ніби ростуть з одного «кореня». А тубарія росте як купками, так і поодинокими екземплярами.

Аурикулярія вухоподібна (Auricularia auricula-judae), гриб муер

Цей древесний гриб росте з листопада по лютий на деревені - стовбурах дерев, пнях, гілках. Він має вухоподібну форму, зморшкувату поверхню та бурий або чорний колір. Аурикулярія вухоподібна їстівна та має желеподібну консистенцію. Її можна вживати в їжу свіжою, маринованою або сушеною. Цей гриб відомий нам як чорний китайський гриб (гриб муер). Це популярний інгредієнт у східній кухні, і його часто використовують у супах, рагу та смажених стравах.

Ще у лісопарку в середині лютого я знайшла інші (неїстівні) древесні гриби, такі як розщепка звичайна (схізофіл звичаний, Schizophyllum commune), ексидія залізиста (Exidia glandulosa) – своєю будовою вона трохи схожа на аурикулярію вухоподібну, але цей гриб не їстівний і не набуває таких розмірів, як аурикулярія вухоподібна.

Коротеньке відео про ці гриби ви можете подивитись на моєму Ютуб каналі (натискайте на малюнок)

 зимові гриби України відео

Взагалі взимку в наших лісах (в Києві та околицях) та лісопарках можна зустріти переважно деревні гриби, тому що вони краще пристосовані до холодів.

Якщо ви вирішили піти взимку за їстівними грибами (а це може бути зимовий опеньок фламуліна та гриб муер), пам'ятайте:

  • Перед вживанням грибів у їжу важливо переконатися, що це точно їстівні види.
  • Не збирайте гриби в місцях з забрудненим повітрям або ґрунтом.
  • При виникненні сумнівів у їстівності гриба краще його не вживати.

Поделиться!

Один комментарий

Оставить ответ

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *