Сім чудес України

Поделиться!

Україна - країна з багатою історією та культурою. Ця країна має багато історичних та культурних пам'яток, які привертають увагу туристів з усього світу. Серед цих пам'яток є "Сім чудес України". У цій статті ми розглянемо історію та опис кожного з "Семи чудес України".

Історія акції

"Сім чудес України" - це ініціатива, яка була започаткована Миколою Томенком у 2007 році. Регіональні оргкомітети представили своїх претендентів на звання Семи чудес. З них був складений список 100 претендентів. Після голосування було визначено "Сім чудес України". Ці пам'ятки були визнані найбільш значимими історичними та культурними пам'ятками України.

Заповідник «Кам'янець»

Заповідник «Кам'янець» - це історичний заповідник, який знаходиться в місті Кам'янець-Подільський. Заповідник був заснований у 1993 році. Він включає в себе Кам'янець-Подільську фортецю, яка була заснована в 11 столітті. Фортеця була побудована на скелі, яка знаходиться на березі річки Смотрич. Заповідник «Кам'янець» - це одне з найбільш відвідуваних місць в Україні.

Києво-Печерська Лавра

Києво-Печерська лавра – це один із найбільших православних монастирських комплексів у світі. Він розташований у Києві і є одним із найважливіших історичних і культурних центрів країни.

Лавру засновано у 1051 році Антонієм Печерським і Феодосієм Печерським. З часом вона стала одним із центрів православної церкви на Русі. У лаврі жили і працювали багато видатних святих і просвітників, зокрема митрополит Петро Могила, який заснував Києво-Могилянську академію, перший вищий навчальний заклад у Східній Європі.

Лаврський комплекс складається з численних храмів, церков, трапезних, келій, веж та інших будівель. Найвідомішими спорудами є:

Хрестовоздвиженський собор – головний храм лаври, побудований у 1108 році.

Успенський собор – собор, у якому зберігаються мощі святих Антонія Печерського та Феодосія Печерського.

Дальні печери – система підземних ходів, у яких жили монахи-пустельники.

Близькі печери – система підземних ходів, у яких також жили монахи-пустельники.

Києво-Печерська лавра є однією з найпопулярніших туристичних визначних пам'яток України, внесених до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Софіївка

Софіївка - це парк, який знаходиться в місті Умань. Парк був заснований в 1796 році графом Станіславом Потоцьким. Парк складається з багатьох озер, фонтанів, каскадів, гротів та інших архітектурних споруд. Софіївка - це одне з найбільш відвідуваних місць в Україні.

Софія Київська

Софія Київська - це катедральний собор, який знаходиться в Києві. Собор був заснований в 1037 році. Він був побудований на місці, де раніше була дерев'яна церква. Собор є однією з найбільш відомих та значущих пам'яток Києва.

Херсонес Таврійський

Херсонес Таврійський - це археологічний заповідник, який знаходиться в місті Севастополь. Заповідник був заснований в 1827 році. Він включає в себе руїни давньогрецького міста Херсонеса, яке було засноване в 5 столітті до нашої ери. 

Хотинська фортеця

Хотинська фортеця - це історична фортеця, яка знаходиться в місті Хотин. Фортеця була заснована в 13 столітті. Вона була побудована на скелі, яка знаходиться на березі річки Дністер. Хотинська фортеця - це одне з найбільш відвідуваних місць в Україні.

Хортиця

Хортиця - це острів, який знаходиться на річці Дніпро. Острів був заснований в 16 столітті. Він включає в себе багато історичних та культурних пам'яток, таких як музеї, монастирі, храми та інші архітектурні споруди. Хортиця - це одне з найбільш відвідуваних місць в Україні.

У цій статті ми розглянули історію та опис кожного з "Сім чудес України". Ці пам'ятки є найбільш значимими історичними та культурними


Поделиться!

Оставить ответ

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *